آموزش پيلاتس
Service Times: 9am and 10:30am
6399 North Wells Road, Bigtownville, CO 32748

يكشنبه 31 تير 1403 Sunday 21 July 2024 14 محرم 1446
  • Register

سیاتیک چیست و دلیل آن چیست ؟

سیاتیک چیست و دلیل آن  چیست ؟
دکتر برن اندرسون به ما در رابطه با سیاتیک و نقش تمرینات پیلاتس در درمان درد سیاتیک پاسخ می دهند

آیا تمریناتی برای بهبود درد سیاتیک وجود دارد.دکتر برن اندرسون به ین سوال پاسخ می دهد .ایشان یک فیزیوتراپیست ومتخصص ارتوپد است و از بنیانگذاران polestar pilates .یکی از پیشگامان در آموزش مربیان پیلاتس با تمرکز بر توانبخشی .ایشان به ما در رابطه با سیاتیک و نقش تمرینات پیلاتس در درمان درد سیاتیک پاسخ می دهند .

سیاتیک هر گونه انسداد، محدودیت، و یا التهاب است که به عصب سیاتیک اعمال می شود .اگر شما بدانید که چه مؤلفه هایی مرتبط با سیاتیک است .شما می توانید درک کنید که تحریکات عصب از کجا خواهند آمد .

اندرسون: هر چیزی که فشار بر روی عصب سیاتیک و یا ریشه آن  قرار می دهد می تواند التهاب که ما به عنوان سیاتیک می شناسیم باشد. این می تواند بخاطر بیرون زدگی دیسک باشد که با قرار دادن فشار مهره در ریشه های عصبی رخ می دهد، و ریشه قرار گرفته روی  عصب سیاتیک ایجاد درد می کند. یا شما می توانید در شکاف  سیاتیک مشکلاتی داشته باشید –یک تصادف یا افتادن روی باسن که منجربه آسیب روی عصبی که از شکاف سیاتیک عبور می کند  ،آسیب می تواند منجربه ورم شود و آن می تواند منجربه درد سیاتیک  شود .فشار روی عصب سیاتیک ناشی از استفاده  بیش از حد از عضله گلابی شکل هم همچنین یک دلیل متداول برای  تحریک عصب سیاتیک است .

یکی دیگر از علل شایع درد سیاتیک تنش های عصبی (NT) است. تصور می شود که NT توسط محدودیت در غلاف که عصب را احاطه کرده است ایجاد می شود. عصب باید همواره  از درون غلاف مانند یک کابل ترمز دوچرخه که  به نرمی  از درون قاب خود سر میخورد حرکت کند  . اما گاهی اوقات عصب به راحتی از درون غلاف سر نمی خورد و  این یک تحدید است .مثالی از اختلال حرکتی NT  در کلاسهای تمیرینی دیده می شود وقتی یک شاگرد بنظرمی رسد سفتی همسترینگ دارد.بعنوان مثال آنها ممکن است کشش پا صاف کوتاه داشته باشند .سپس بعد از انجام تمرین پیلاتس آنها کشش پای خوبی داشته باشند. در این مورد عضلات فیزیولوژیکی کوتاه نیستند - آنها در واقع در تلاش برای محافظت از اعصاب بودند. هنگامی که عصب بسیج شد، کشش کاهش می یابد، و دامنه خوبی از حرکت دوباره بازسازی می شود .

 حفاظت از عصب سیاتیک در حین تمرینات

دکتر برنت اندرسون فیزیوتراپیست و متخصص ارتوپد خبره و مؤسس  polstar pilates یکی ازپیشگامان آموزش مربیان پیلاتس در دنیا در این خصوص می گوید سیاتیک یک آسیب عصبی است و با این آسیب شما باید مراقب باشید تا این عصب را بیشتر ازآنچه که در حال حاضر تحریک شده است تحریکش نکید. در نظر داشته باشبد که سیستم عصبی در تمام طول بدن از تاج سر تا نوک انگشتان پا کشیده شده است.هر قسمتی از بدنمان را که حرکت می دهیم ما در واقع ذاتا در حال تکان دادن سیستم عصبی هستیم. بنابراین آنچه ما نیاز داریم حرکت نرم و آهسته بدون کشش مضاعف می باشد .

من افراد را از بکارگیری  زیاد عضلات منع می کنم بعنوان مثال اگر شما در حال انجام پیلاتس به نحو  بسیار کلاسیک هستید که باید باسن را به داخل بکشید و عضلات کف لگن را فشرده کنید .این حرکت برای افرادی مبتلا به سیاتیک مناسب نیست  زیرا با کاهش فضای اطراف عصب فشار بر عصب سیاتیک افزایش می یابد .شما می خواهید با یک حالت ستون فقرات خنثی ورزش کنید ما واژه ی تا جایی که می توانید یا تا جایی که امکان دارد را بکار می ریم.

اگر سیاتیک بدلیل بیرون زدگی دیسک باشد .در نتیجه ما باید تمام اقدامات احتیاطی افراد مبتلا به دیسک کمر را انجام دهیم شامل کشش ها وخم شدن های غیر ضروری و استفاده کمتر از عضلات باسن و عضلات گلابی piriformis muscles)) شکل باسن. اجتناب از قرار دادن عصب در کشش. اجتناب از خم شدن بیش از حد [خم شدن به جلو] در ستون فقرات کمری که می تواند عصب را اگر یک ضایعه دیسک وجود دارد تحریک کند. باز هم، از یک ستون فقرات خنثی تمرین کنید. کارها را با حرکت و استراحت دنبال کنید تا مرکز قدرت بدن قوی شود. شما می توانید باحذف عوامل استرس زا در عصب سیاتیک همچنان  پیلاتیز انجام دهید .

ترجمه توسط:
نسا رافخاهی
عضوموسسه پيلاتس ايرانيان استان گیلان

انتشار با لينک منبع و نام مترجم بلامانع است

آخرين بروز رساني جمعه 24 تیر 1401 9:38:00 ب ظ .

مشترک کانال پيلاتس شويد


جهت عضويت در کانال
روي لوگوکليک کنيد
ويژه تلفن همراه

آخرین اخبار

کلمات کلیدی