Service Times: 9am and 10:30am
6399 North Wells Road, Bigtownville, CO 32748

دوشنبه 31 ارديبهشت 1403 Monday 20 May 2024 12 ذی‌القعده 1445
  • Register

مقاله ها

10چرا امروز پيلاتس را مي توانيد شروع کنيد

10دليل که چرا امروزپيلاتس را مي توانيد شروع کنيد!!!!!

1) بهبود وضعيت اندامي( وضعيت ايستادن و نشستن)

تکيه گاه و نگهدارنده  وزن بدن شما ستون فقرات است و اين اجازه را مي دهد که به نرمي و راحتي حرکت کنيد .به هرحال اين يک تئوري است . اما در عمل ساعت ها نشستن رو به روي تلويزيون و  صفحه مانيتور کامپيوتر به اين معني است که حالتsمانند طبيعي بدن شما از از بين مي رود .نتيجه کمر درد و گودي شانه است. پيلاتس به شما براي برگشت به حالت طبيعي و وضعيت اندامي بهتر کمک مي کند .

2) رهايي از کمر درد

همان طور که اشاره شد دلايل عمده  درد در بخش تحتاني کمر از رفتار هاي نا مناسب ما در نشستن و ايستادن ناشي مي شود. با تنظيم مجدد شکل ستون فقرات و بهبود وضعيت اندامي ، امکان از بين رفتن کامل درد در بخش تحتاني کمر وجود دارد .

3) يک خواب خوب شبانه

اگر سه چيز حياتي زندگي را از شخصي سوال کنيد  به شما گفته مي شود :

آب -غذا - هوا

کمتر افرادي هستند که به خواب به عنوان يک ابزار ضروري براي زندگي اشاره کنند .100 ميليون نسخه پزشکي قرص خواب تنها در انگليس تجويز مي شود . اين رقم به شما مي تواند ايده اي از تعداد انسان هايي که از بي خوابي رنج مي برند را بدهد . پيلاتس به تقویت عضلات  کاهش تنش و درد کمک مي کند . و مي تواند محرکي براي ايجاد يک خواب خوب باشد .

4) افزايش قدرت و استقامت بدن بدون حجیم شدن عضلات

پيلاتس به افزايش قدرت و استقامت بدن بدون عضله سازي نا خواسته مي پردازد  . زيرا اين ورزش متمرکز بر ماهيچه هاي مرکزي که شامل  ماهيچه هايي که شما در ناحيه ماهيچه هاي وريدي و شکمي و لگن و ناحيه کمر است . با انقباض اين عضلات  و با تصحيح وضعيت اندامي شما قدرت و استقامت بدن شما بهبود مي يابد .

5) جلوگيري از پوکي استخوان

از هر 2 زن يک زن و ازهر  5 مرد يک مرد بالاي 50 سال در انگلستان دچار شکستکي استخوان مي گردد دليل عمده آن پوکي استخوان است .هر ساله استخوان هاي سه ميليون نفر تنها در انگليس دراثر این ن بيماري  ( به خصوص استخوان ستون فقرات ، مچ و ران ) نازکتر و ضعيفتر مي گردد که درنتيجه مستعد شکستگي مي گردند .

پيلاتس با بهبود وضعيت ايستادن و نشستن و تعادل بدن ، به شما کمک مي کند که در زمره اين افراد قرار نگيريد .

6 ) شيوه اي عالي براي تمدد اعصاب و مبارزه با استرس

با پيلاتس به بدن خود آگاه می شوید . و شما درک بهتري از بدنتان خواهيد داشت و در نتيجه متوجه خواهيد شد که چگونه بدن شما کار مي کند . باعث کاهش تنش و ايجاد آرامش و از بين بردن استرس حاصله از زندگي مدرن امروزي مي گردد .

7) جلوگيري از بي اختياري ادراري

استرس ناشي از بي اختياري ادراري بر بالاي 3 ميليون انگليسي تاثير گداشته است . يک علت عمده براي بي اختياري ادراري در خانم ها حاملگي است .که باعث ضعيف شدن عضلات  ناحيه کف لگني مي گردد و در کنار اين با افزايش سن ماهيچه هاي اين ناحيه ضعيفتر مي گردد .پيلاتس به تقويت اين ماهيچه کمک کرده و  در نتيجه به بهبود اين بي اختياري دراري کمک مي کند .

8) کمک به بهبود تعادل و هماهنگي بدن

پيلاتس با تنظيم مجدد ستون فقرات  به تقويت ماهيچه هاي مرکزي بدن کمک مي کند و تعادل و هماهنگي بهتر بدن به اين مفهوم است که با صدمه و آسيب کمتري مواجه مي شويد . از اين رو پيلاتس در ميان ورزشکاران حرفه اي محبوبيت يافته است.

9) کمک به بهبود ناشي از آسيب و صدمات-جلوگيري از بازگشت صدمات

به علت ماهيت اجرای بدون پرش و جهش  پيلاتس به طور گسترده  به عنوان يک شيوه ي  مفيد  براي اشخاصي که دچار صدمات خاصي مانند صدمات ناشي از ضربه به گردن و يا گستره ي وسيعي از اسيب هاي ورزشي مي باشد ،استفاده ميشود.

در واقع بسياري از اين صدمات که ورزشکاران متحمل مي شوند امکان اجتناب از آن وجود دارد و پيلاتس مي تواند نقش مهمي را در تصحيحات حرکت بدن و قدرت بخش مرکزي بدن که منجر به صدمات کمتر مي شود بازي کند.

10) نا برده  رنج گنج ميسر ميگردد !!!!!!!

صد البته که نابرده رنج گنج ميسر نمي شود اما در کلاس پيلاتس شما بدون فشار به مفاصل و قلب  به تقويت ماهيچه و تغيير در وضعيت اندامي خودتان مي پردازيد .پس در اين حوزه نابرده رنج گنج ميسر مي گردد.

پيلاتس  شيوه اي از تمرين است که با کشش و تقويت ماهيچه هاي بدن و تغيير وضعيت اندامي نادرست به حالت طبيعي بدون فشار به مفاصل و قلب ما را به هدفمان مي رساند .

مترجم : پروانه عسگرزاده ورزشکار پیلاتس

منبع موسسه ورزشي پيلاتس ايرانيان

 
*تاثیر ورزش بر متغیرهای روان شناختی*

يكى از تأثيرات ورزش، رهايى از افسردگى است. شما با ورزش ميزان و ترشح هورمونى به نام «Endorphins» را بالا مى بريد. اين هورمون كه مربوط به بافت عصبى است، توسط «هيپوتالاموس» ساخته مى شود و به كمك «هيپوفيز» به جريان خون وارد مى شود.

اما چگونه اندورفين باعث تغييرات خلق و خوى ما مى شود؟!

ـ همانطور كه ذكر شد، پس از ورزش اين هورمون توسط هيپوفيز وارد جريان خون مى شود.

ـ «اندورفين» وارد «اعصاب انتقال دهنده درد به مغز» مى شود.

ـ پس از آن به گيرنده هاى «تسكين دهنده درد» در «نورون» متصل مى شود. اين گيرنده ها مثل گيرنده هايى است كه داروهايى چون «مورفين» به آن اتصال پيدا مى كنند.

ـ «اندورفين» با تأثير بر روى «گيرنده هاى عصبى» مانع آزاد شدن مولكول هاى پيام رسان عصبى از پايانه عصب مى شود.


بنابراين هيچ پيام دردى به مغز نمى رسد. (به همين خاطر اين هورمون را بى حس كننده و تخفيف دهنده درد مى دانند). همين اثر «اندورفين» بر بدن باعث حس خوشحالى و سرخوشى مى شود، درحالى كه درد را نيز كاهش مى دهد و فشارهاى عصبى را كم مى كند. با توجه به همين تأثير آن را مسكن طبيعى بدن مى نامند.

چگونه ورزش كردن باعث آزادسازى «اندورفين» مى شود؟

سطح بتا اندورفين خون (اين هورمون شامل ۴نوع آلفا، گاما، سيگما و بتا است كه نوع اخير در زمان ورزش بالاترين ميزان را در پلاسماى خون دارد) در هنگام حركات ايروبيك (بيش از ۳۰دقيقه پرداختن به حركات ورزشى) تا پنج برابر نسبت به زمان استراحت افزايش پيدا مى كند، البته اين نسبت از شخصى به شخصى ديگر با توجه به ميزان استمرار او در ورزش فرق مى كند.
جالب است بدانيد همان گونه كه بدن ما با مصرف مكرر داروهاى مسكن به نوعى مقاومت در مقابل آنها مى رسد و تحمل ما به اين مواد بالاتر مى رود وضعيت بدن و ميزان «اندورفين» هم تابع همين قانون است. هرچه بيشتر تمرين داشته باشيد و حركات ورزشى تان منظم تر و مرتب تر باشد، بدن شما به طور طبيعى در مقابل اين ماده مقاومت بيشترى نشان مى دهد و اينجاست كه بايد براى رسيدن به آن خوشحالى و سرخوشى شدت تمرينات را بالا ببريد تا بدن بتواند همان ميزان «اندورفين» را توليد كند.

خلاصه اينكه با كمى بالا پايين پريدن، دويدن، كوه پيمايى و... قادر خواهيم بود دوران جوانى و سرخوشى را طولانى تر كنيم.

تحقیقات اخیر نشان داده است افرادی که تمرینات تنفسی – قدرتی و انعطافی نظیر یوگا را انجام می دهند، بیشتر از ورزش هایی نظیر دویدن و ایروبیک بر تنش افسردگی و پریشانی خود کنترل دارند. می توان گفت تاثیرات خلقی ناشی از ورزش های تمرکزی، قدرتی، انعطافی و تنفسی می تواند بیشتر از ورزش های دیگر باشد.

تاثیر ورزش بر حافظه*

تحقیقات نشان داده که آهسته دویدن، راه پیمایی، دوچرخه سواری و حرکات موزون مانند راه رفتن سریع موجب بهبود حافظه و زمان واکنش سالمندان می شود. همچنین پژوهشگران دریافتند که سالمندانی که یک برنامه ی تمرینی قدرتی-انعطافی به مدّت یک ساعت سه بار در هفته و در طول چهار ماه انجام داده اند، عمل کردشان در اجرای آزمون های حافظه بسیار عالی بوده است.اگرچه اینگونه بهبود حافظه در سالمندانی که تمرینات هوازی انجام        می دهند، رخ می دهد امّا تحقیقات اخیر نشان داده است که تمرینات تمرکزی، افراد را در برابر بیماری آلزایمر مقاوم می سازد. تمرینات ورزشی می تواند در بهبود طیف وسیعی از بیماری ها موثر باشد، نظیر آلزایمر، افسردگی و پریشانی و ...

تمرینات ورزشی که همه ی فاکتور های لازم را داشته باشد از جمله هوازی بودن، قدرتی و انعطافی و تمرکزی و تعادلی می توان پیلاتس را نام برد. فاکتور تمرکزی و تنفسی بودن طبق تحقیقات دانشمندان در درمان آلزایمر موثر است و قدرتی و انعطافی از جمله فاکتورهای مهم در ترشح اندورفین است و طبق تحقیقات دانشمندان در بهبودی افسردگی و پریشانی نتیجه بهتری نسبت به ورزش های ایروبیک و دویدن می دهد. در نتیجه اگر هفته ای سه بار روزی یک ساعت حرکات پیلاتس را انجام دهیم، می توان از مشکلاتی نظیر افسردگی و آلزایمر جلوگیری کرد به خصوص که این تمرینات به صورت الگو با تمرکز بسیار زیاد روی عضلات انجام شده و تنفس های دقیق جانبی که فقط در حرکات پیلاتس دیده می شود. علاوه بر جلوگیری از افسردگی و آلزایمر شما می توانید از یک جسم فوق العاده برخوردار باشید، ضمن اینکه تمام فاکتورهای موجود در ورزش های دیگر را هم پرورش دهید.

كمته پژوهش و آموزشهاي فوق برنامه

 

آخرين بروز رساني جمعه 24 تیر 1401 9:38:00 ب ظ .

آخرین اخبار

کلمات کلیدی